Переглядів: 1930

Презентації проекту «Сприяння використанню нових підходів управління музейними справами в Луганській області» пройшли в районах-партнерах

 

В рамках проекту «Сприяння використанню нових підходів управління музейними справами в Луганській області» за фінансової підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», про початок якого вже згадувалось на нашому сайті (http://open.lg.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=455%3A2011-09-14-08-17-09&catid=1%3Alatest-news&Itemid=38&lang=uk) реалізовані перші заходи.

27.09.2011 року в будинку культури с. Д'якове, Антрацитівського району пройшла презентація проекту, в якої взяли участь 40 мешканців сіла, представників сільської ради та районної адміністрації. Всі присутні були обзнайомлені з заходами, що заплановані в рамках проекту, особливу увагу приділили, звичайно, ремонту приміщення та відновлення експозиції Д'яківського сільського краєзнавчого музею та закупівля мультимедійного обладнання для проведення екскурсій.

Як і для багатьох музеїв, а особливо для сільських, такі перспективи сьогодні є майже фантастичними. Але, завдяки тому, що до розробці та взагалі цієї ідеї крім експертів ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» також залучилися активісти громади, представники сільської  та районної влади, приватні спонсори – це стало можливістю. Тобто, ремонтні роботи, що заплановані в музеї с. Д'якове, будуть фінансуватись за рахунок коштів громади, сільської та районної влади, приватних спонсорів. А відновлення експозиції та закупівля обладнання заплановані за грантові кошти. Такій механізм співпраці є сьогодні майже єдиним, завдяки якому можливо залучити бюджетні кошти, вирішувати численні проблеми та налагодити співпрацю між занедбаними культурними та музейними закладами, владою та громадою.  Тому, всі присутні на презентації учасники висловили одноголосну підтримку цього проекту, бажання співпрацювати та поширювати отриманий досвід серед інших території.

Така ж презентація пройшла 12.10.2011р. в Станично-Луганської райдержадміністрації, на якої були присутні працівники Станично-Луганського відділу Луганського обласного краєзнавчого музею,  представники районної влади, сільські голови Станично-Луганського району, працівники районного відділу культури і туризму (всього біля 20 осіб).  В рамках проекту «Сприяння використанню нових підходів управління музейними справами в Луганській області» також, за умовами партнерства з владою та часткового залучення бюджетних коштів,  планується провести невеличкі ремонтні роботи в будівлі музею, облаштувати та  «Центр громадської активності та творчої майстерності», закупити мультимедійне обладнання та меблі.  Керівництво району висловили подяку колективу ГО «Агентство стійкого розвитку» за довготривалу плідну співпрацю в різних напрямках, та особливо Благодійному Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» за підтримку саме культурного напрямку.

Прес-служба АСР

Яндекс.Метрика