Переглядів: 2237

Делегація Луганської області відвідала з навчальним візитом м.Одеса з питань розвитку музейної галузі

 

З 26 по 30 жовтня делегація Луганської області відвідала з навчальним візитом м.Одеса з питань розвитку музейної галузі. Цей 3-х денний  візит до м. Одеса відбувся в рамках плану заходів проекту ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» (далі скорочено – АСР)  під назвою «Сприяння використанню нових підходів до управління музейною справою в Луганській області» , що реалізується за фінансової підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

До складу делегації увійшли 14 осіб – представників управлінь культури та туризму райдержадміністрацій та музеїв, що подали свої заявки на конкурс АСР для зацікавлених осіб та були відібрані до складу делегації.  Слід зазначити, що найбільш зацікавленими оказались представники Антарцитівського, Перевальського, Станично-Луганського, Новоайдарського районів, міського Музею історії та культури м. Луганськ та Луганського обласного краєзнавчого музею.  Нажаль, самий активний представник делегації  - заступник начальника управління культури та туризму  Луганської облдержадміністрації, який майже на чемоданах до самого останнього часу відправлення поїзду збирався до поїдки, в самий останній момент так й не зміг поїхати разом з делегацією за рішенням свого керівництва. Таким чином, делегація, яка представляла Луганську область залишилась без представника обласної структури. Ми так й не зрозуміли, чому у той час коли всі шукають можливості для розвитку області, підвищення професійних навичок своїх співробітників, ініціативи в цієї сфері  залишаються  без належної уваги представників обласної влади.

Щодо самого візиту. Протягом 3-х днів у його учасників була нагода побувати та практично  ознайомитись із новітніми підходами до управління музейною справою Одеського муніципального музею особистих колекції ім. О.В.Блещунова, неодноразового лауреату музейних фестивалів, міжнародних та українських грантів. Слід відмітити, що оскільки музей має бюджетне фінансування тільки деяких малочисельних статей (зарплатня та енергоносії), то при музеї його співробітники вирішили створити Благодійний Фонд «Музеум», який й став основним інструментом для акумулювання коштів та їх розподілу на різноманітні музейні нужди. БФ «Музеум» розвивається так же як і його співробітники, зараз вже ним зорганізуються тематичні благодійні акції, реалізуються соціальні проекти та  проводяться тренінги для представників інших музеїв. Під час візиту учасники луганської делегації прийняли участь в спеціальному тренінгу, пізнали сутність проектного підходу в музейній справі та мали можливість самим попитатись розробити власні проекти й презентувати їх для представників влади, бізнесу та ЗМІ під ролевих ігор.

Відгуки за підсумками візиту більш чим позитивні у всіх представників Луганщини:

«Вся інформація дуже корисна та ми будемо використовувати її на практиці» - Ірина Колганова, начальник відділу культури та туризму Перевальської райдержадміністрації.

«Для мене це нова інформація, яка повністю змінила мою свідомість» - Ганна Божкова, директор Новоайдарського районного краєзнавчого музею.

Однозначно всі сказали про те, що треба:

  • налагоджувати міжмузейні комунікації в масштабах регіону;
  • створити між музейний портал;
  • проводити семінари по обміну досвідом та розробляти і реалізовувати сумісні проекти.

Від делегації та команди АСР особиста подяка всім працівникам музею  Одеського муніципального музею особистих колекції ім. О.В.Блещунова та той настрій, доброзичливість, сприйняття та підвищення загального музейного дужу та відданість музейній справі, яку вони несуть та розповсюджують серед інших.

Ми сподіваємось, що після цього візиту таких людей та музеїв стане трошки більше в нашій Луганській області, бо саме вони розуміють, що без змін в підходах до управління музейною справою, без поширення комунікації та отримання нових знань не можливо щось зробити задля власного розвитку та розвитку музейної справи взагалі.

Прес-служба АСР

 

Яндекс.Метрика