Переглядів: 3417

Продовжуються заходи по розробці Стратегії сталого розвитку Новоайдарського району


17 квітня 2012 в  рамках виконання проекту «Розробка Стратегії сталого розвитку Новоайдарського району до 2020 року» в с. Дєнєжнікове та с. Штормове було проведено дві фокус групи  за участю  111 осіб з числа місцевих жителів, депутатів і підприємців, молоді з метою визначення їх бачення розвитку місцевої громади і району.  Кожний отримав листівку з відповідями на питання:

Що таке Стратегія розвитку території?

Навіщо потрібна Вашому району Стратегія розвитку?

Чому Стратегія?

Який Ваш вклад у підготовку Стратегії?

На фокуcгрупах обговорені питання щодо позитивних та негативних характеристик розвитку сіл та району за категоріями: населення, зайнятість та доходи, розвиток бізнесу,  ресурси та унікальність території.

Таким чином, в кожному селі участь у проведенні обговорення взяли понад 40 мешканців громади. Вони із зацікавленістю віднеслись до можливості участі в розробці Стратегії сталого розвитку рідного Новоайдарського району. Кожна думка жителів буде врахована при розробці Стратегії, але за підсумками обговорень найбільш болючим питанням було зазначено низький рівень доходів населення, та нехватка робочих місць.

В подальшому представниками ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» планується провести ще три подібних робочих зустрічі в смт. Новоайдар селах Бахмутовка та Гречишкине.

Нагадуємо, що Стратегія розвитку території – це план розвитку територіальної громади, який визначає головні пріоритети, цілі, завдання сталого економічного і соціального розвитку на середньостроковий (4-6 років) та довгостроковий (10-15 років) періоди. Перш за все, це найважливіший документ, відповідно якого розробляються та реалізуються проекти покращення життя в громаді. Стратегія враховує всі особливості та проблеми території, засновується на використанні наявних ресурсів та потенціалу. Це єдиний, зрозумілий для всіх, документ (влади, громади та бізнесу), в якому чітко зазначено що потрібно зробити щоб територія району стала краще для праці та життя людей. Наявність Стратегії - це позитивний імідж території, на який в першу чергу звертають увагу потенційні партнери та інвестори як внутрішні, так і зовнішні. Зі Стратегією легше вести переговори з будь-якими важливими для району партнерами.

Звичайно всі звикли, що в районі є різноманітні програми, які розробляє місцева влада. Але, Стратегія дозволяє посилити ефект від виконання цих програм, вона об'єднує програмні дії навколо визначених громадою пріоритетів. Крім того, Стратегія – це відомий та поширений у Європейських країнах інструмент розвитку територій. Тому розроблена згідно європейських стандартів Стратегія буде зрозуміла всім, й місцевому населенню, й іноземним партнерам.

Громада Новоадарського району не чекає, коли Стратегію буде розроблено, а приймає участь у цьому важливому для кожного процесі вже сьогодні.

Прес-служба АСР

Яндекс.Метрика