×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/openjH/open.lg.ua/images/news_2017/2017-10-13
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/news_2017/2017-10-13
Переглядів: 860

Молодь училася створювати інновації для демократії і прав людини

2017 10 13 04Під Києвом відбувся Молодіжний табір інновацій «U-Inn Camp», у якому взяли участь близько 100 молодих людей із усіх регіонів України віком від 18 до 35 років, які цікавляться правами людини та демократією. Взяли участь у цьому заході і представники молоді Луганщини, серед яких Павло Пригородов, експерт Громадської організації «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону». Організатором табору інновацій виступила Програма розвитку ООН в Україні у партнерстві з Міністерством молоді і спорту України. Проходив захід у рамках конкурсу молодіжних інновацій для демократії та прав людини в Україні U-Inn.

Молодіжний табір інновацій «U-Inn Camp» містив інтерактивну програму ознайомлення з інноваційними підходами у демократизації та правах людини, знайомство з безпосередніми розробниками практик, правозахисниками, лідерами громадянського суспільства. Учасники табору також змогли застосовати набуті знання та пропонувати свої інноваційні підходи під час майстерень та соціальних ігор.

Що таке інновації, основні принципи та приклади інноваційних проектів розповіла Олена Урсу, керівниця проекту «Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини», який реалізовується ПРООН в Україні завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Данії. Розробка з користувачем, знання екосистеми, без шкоди та робота з даними – це одні з основних принципів соціальних інновацій. Про громадський бюджет, як один з інноваційних проектів, розповів Сергій Лобойко, керівник Центру розвитку інновацій НАУКМА.

Координаторка конкурсу молодіжних інновацій U-Inn Надія Бабинська ознайомила учасників та учасниць табору з концепцією конкурсу. Конкурc молодіжних інновацій U-Inn відкритий для інноваційних ідей та проектів на тему демократії і прав людини від молодих людей з регіонів України віком від 18 до 35 років, які готові створити команду однодумців та однодумиць і працювати разом над їх реалізацією. Заявки для участі у конкурсі можуть стосуватися інноваційного підходу вирішення таких питань, як захист та просування прав людини; толерантність та недискримінація; забезпечення свободи слова та вираження поглядів; права внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та інших вразливих груп населення; доступ до публічної інформації, відкриті дані; ґендерна рівність. Ви зможете також пропонувати власні теми в рамках загальної тематики – демократизація і права людини.

2017 10 13 05

Чому важливо знати, як працює місцева влада, як приймаються рішення і на кого впливати, розповів експерт Інститут політичної освіти Володимир Феськов. Розкласти по поличкам основи концепції прав людини допоміг представник Освітнього дому прав людини м. Чернігів Сергій Буров. Жваву дискусію викликала сесія з толерантності і недискримінації від Наталі Чермошенцевої з ГО «Громадський центр «Нова генерація».

Увечері молоді люди мали змогу пограти в соціальні ігри «Світ громад» та «Країна гідності», а також переглянути стрічки на правозахисну тематику та обговорити їх. Зокрема, відбувся перегляд освітнього фільму за участі відомого польського правозахисника Марека Новіцкі «Візьмись за справу». Другий день був присвячений практичним навичкам для реалізації інноваційних проектів та інструментів. Зокрема, учасники та учасниці шукали ідеї, вчились проектному менеджменту, принципам адвокації, креативним підходам, civic tech, ігрофікації, соціальному підприємництву та основам волонтерства.

Слід зазначити, що загальна премія U-Inn становить 15 000 доларів США. Ця сума буде розділена між переможцями на три частини (по 5 000 доларів США) відповідно до номінацій – соціальне підприємництво, технологічні інновації та соціальний скрипт, тобто проекти, що сприяють демократії та правам людини. Приз дозволить реалізувати обрані проекти у цільових громадах. U-Inn – це ініціатива Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України в рамках проекту «Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини», який реалізовується завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Данії.

{gallery}news_2017/2017-10-13:::0:0{/gallery}

 

 

 

Яндекс.Метрика