• Головна
  • Новини
  • Антрацитівщина готова прийняти естафету святкування Днів Європи в Луганській області на своєї території
×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/openjH/open.lg.ua/images/news_2017/2017-10-30/01
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/news_2017/2017-10-30/01
Переглядів: 818

Механізми участі громадян в прийняті рішень на місцевому рівні

2017 10 30 01Експерти громадської організації «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» 19 жовтня взяли участь в обоворенні результатів моніторингу інструментів локальної демократії, що презентувала Громадська організація «Точка доступу» (м. Краматорськ, в рамках виконання проекту «Програма співпраці громадськості та органів самоврядування в Донецькій та Луганській області») у Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» (м. Сєвєродонецьк).

Україна ратифікувала основні міжнародні нормативні документи щодо участі громадян в житті держави, регулювання питань місцевого самоврядування та надання захисту громадянських та політичних прав.

Враховуючи проведення реформи децентралізації в нашій державі, роль громад та можливості їх участі в місцевому самоврядуванні зростає з геометричною прогресією. У розвинених країнах існують різноманітні практики участі членів громади у вирішенні місцевих справ та безпосередньої участі в місцевому самоврядуванні. Україна стоїть на шляху демократичних трансформацій і поступово будує сильне та активне громадянське суспільство. Одна з основних задач на цьому шляху: співпраця громадян з владою задля вирішення нагальних питань, як національного, так і місцевого значення, яка може бути реалізована шляхом запровадження безпосередніх форм участі громадян у місцевому самоврядуванні. Саме тому питання участі громадян в прийнятті рішень на місцевому рівні актуальне.

Моніторинг інструментів участі в громадах Донецької та Луганської областей, який провели аналітики проекту «Програма співпраці громадськості та органів місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях» виявив ряд проблем, що існують у цій сфері. Зокрема, лише у 8 ЦНАПах з 29-ти в Донецькій області можна зареєструвати статут громади. В Луганській області ця ситуація краще – 12 з 15 ЦНАПів надають таку послугу. Проаналізували у ході моніторингу які саме інструменти участі частіше за все використовують громадяни, а які взагалі не задіяні в житті.

Захід відбувся за участі аналітика проекту «Програма співпраці громадськості та органів місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях» Романа Кисленка та аналітика ГО «Точка доступу» Іллі Перекрестова.

Зазначимо, що моніторинг інструментів участі в громадах Донецької та Луганської областей відбувався в рамках проекту ГО «Точка доступу» та ГС «Форум НДО в Україна» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

{gallery}news_2017/2017-10-30/01:::0:0{/gallery}

 

 

Яндекс.Метрика