• Головна
  • Новини
  • Механізми участі громадян в прийняті рішень на місцевому рівні
Переглядів: 619

Механізми участі громадян в прийняті рішень на місцевому рівні

2017 10 30 01Експерти громадської організації «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» 19 жовтня взяли участь в обоворенні результатів моніторингу інструментів локальної демократії, що презентувала Громадська організація «Точка доступу» (м. Краматорськ, в рамках виконання проекту «Програма співпраці громадськості та органів самоврядування в Донецькій та Луганській області») у Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» (м. Сєвєродонецьк).

Україна ратифікувала основні міжнародні нормативні документи щодо участі громадян в житті держави, регулювання питань місцевого самоврядування та надання захисту громадянських та політичних прав.

Враховуючи проведення реформи децентралізації в нашій державі, роль громад та можливості їх участі в місцевому самоврядуванні зростає з геометричною прогресією. У розвинених країнах існують різноманітні практики участі членів громади у вирішенні місцевих справ та безпосередньої участі в місцевому самоврядуванні. Україна стоїть на шляху демократичних трансформацій і поступово будує сильне та активне громадянське суспільство. Одна з основних задач на цьому шляху: співпраця громадян з владою задля вирішення нагальних питань, як національного, так і місцевого значення, яка може бути реалізована шляхом запровадження безпосередніх форм участі громадян у місцевому самоврядуванні. Саме тому питання участі громадян в прийнятті рішень на місцевому рівні актуальне.

Моніторинг інструментів участі в громадах Донецької та Луганської областей, який провели аналітики проекту «Програма співпраці громадськості та органів місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях» виявив ряд проблем, що існують у цій сфері. Зокрема, лише у 8 ЦНАПах з 29-ти в Донецькій області можна зареєструвати статут громади. В Луганській області ця ситуація краще – 12 з 15 ЦНАПів надають таку послугу. Проаналізували у ході моніторингу які саме інструменти участі частіше за все використовують громадяни, а які взагалі не задіяні в житті.

Захід відбувся за участі аналітика проекту «Програма співпраці громадськості та органів місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях» Романа Кисленка та аналітика ГО «Точка доступу» Іллі Перекрестова.

Зазначимо, що моніторинг інструментів участі в громадах Донецької та Луганської областей відбувався в рамках проекту ГО «Точка доступу» та ГС «Форум НДО в Україна» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

 

 

Яндекс.Метрика