• Головна
  • Новини
  • Агентство стійкого розвитку Луганського регіону взяло участь у Підсумкова конференція «Підвищення якості муніципальних послуг та менеджменту в контексті об’єднання та співробітництва територіальних громад»
×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/openjH/open.lg.ua/images/news_2017/2017-11-28/02
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/news_2017/2017-11-28/02
Переглядів: 843

Експерти Агентства стійкого розвитку Луганського регіону провели тренінг з адвокасі та стратегічного планування для представників Новоайдарської громади

2017 11 28 11Експерти Агентства стійкого розвитку Луганського регіону провели тренінг з адвокасі та стратегічного планування для представників Новоайдарської громади, який пройшов в рамках реалізації проекту «Підвищення ролі громадян та організацій громад в процесах прийняття рішень органами влади через впровадження адвокасі кампаній», який реалізується за підтримки ПРООН. У приміщенні Новоайдарської районної державної адміністрації представники громадськості взяли участь у тренінгу «Адвокасі кампанії та стратегічне планування розвитку територій». Загальна кількість учасників склала близько двадцяти осіб, серед яких були представники ОСББ, Червоного Хреста, громадських організацій, місцевої преси, депутатського корпусу та райдержадміністрації.

Під час тренінгу учасникам було роз’яснено, що таке «Адвокасі кампанії», де і ким вони можуть бути застосовані, які основні етапи та інструменти в процесі запровадження Адвокасі кампаній, а також донесена інформація про загальні підходи до стратегічного планування сталого розвитку території, ознайомлено з методологією SWOT-аналізу для використання в організації адвокасі кампаній та розробки Стратегії розвитку. Також, було проведено обговорення, з метою визначення основних проблем в сфері безпеки, що мають бути взяти до уваги під час розробки Концепції безпеки громади.

Не обійшлося й без критики зі сторони учасників тренінгу щодо подальшої перспективи розвитку Новоайдару, зокрема найпроблемнішими питаннями були названі: відсутність робочих місць через витік кадрів з регіону, суттєвий відрив між бідними та багатими, відсутність швидкої та транспортного сполучення, непрацююча система утилізації побутових відходів та інше.

Всі проблемні питання, висвітлені учасниками тренінгу, було запропоновано проробити через дієву вправу «Дерево проблем», суть якої експерти Агентства стійкого розвитку Луганського регіону відразу донесли до учасників. Варто зазначити, що рівень активності учасників в процесі проведення цієї вправи різко зріс, що свідчить про інтерес останніх до запровадження інструменту як такого. Також, було залучено учасників до проведення SWOT-аналізу, як одного з головних інструментів.

Аби «підігріти» інтерес учасників та заохотити на подальшу соціальну згуртованість, експерти АСР провели презентацію із прикладами успішно проведених адвокасі кампаній в різних куточках України, а саме в містах Сєвєродонецьк, Луганськ, інших містах Донецької, Одеської, Закарпатської та Миколаївської областей.

По завершенню тренінгу було проведено підсумки та узгоджено першочергові завдання, зокрема – анализ звернень громадян та розробка Концепції безпеки громади, оскільки саме вона буде врахована в стратегічних та програмних документах. Учасники тренінгу поділилися враженнями про отримані нові знання, а більшість із них дійшла висновку, що все-таки адвокасі кампанії часом є чи не єдиним дієвим механізмом лобіюванням громадських інтересів.

{gallery}news_2017/2017-11-28/02:::0:0{/gallery}

 

 

 

Яндекс.Метрика