• Головна
  • Новини
  • Експерти Агентства стійкого розвитку Луганського регіону провели тренінг з фандрайзингу та бюджетного законодавства для реалізації проектів розвитку для представників Новоайдарської громади
Переглядів: 1218

Прийняли участь в засіданні Робочої групи з безпеки у Новоайдарі

2018 01 22Представники Агентства стійкого розвитку Луганського регіону представили свої напрацювання на Робочій групі з безпеки, що відбулась 22 січня 2018 року у приміщенні Новоайдарської районної державної адміністрації. Участь в роботі группи взяли представники: ПРООН, поліції, ДСНС, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організацій, працівники освіти та культури, охорони здоров’я і лісомисливського господарства.

Як звісно, діяльність таких груп підтримується ПРООН в громадах-партнерах Луганської та Донецької областей (в рамках реалізації відповідного Проекту).

Присутні на Робочій групі обговорили ініціативи щодо побудови безпекового середовища у Новоайдарському районі, у тому числі і ті інноваційні проекти, ідеї яких були запозичені під час обмінних візитів, що організовувались протягом 2017 року за підтримки ПРООН.

Представник Агентства  представив результати реалізації міні проекту «Підвищення ролі громадян та організацій громад у процесах прийняття рішень органами влади через впровадження адвокасі кампаній»
для громад Новоайдарського району. У рамках цього проекту для представників громади Новоайдарщини була проведена Школа «Адвокасі кампанії: організація, ефективність, досягнення результатів покращень, правозахист та лобіювання вирішення питань», яка складається з серії тренінгів: методи взаємодії громадськості з органами влади через механізми регуляторної політики та громадської експертизи; адвокасі кампанії та стратегічне планування розвитку територій; основи проектного менеджменту; фандрайзинг та бюджетне законодавство для реалізації проектів розвитку. Під час тренінгів представниками громади визначені наступні проблеми району та обговорені шляхи їх вирішення через проектний підхід:

  • забезпечення питною водою с. Гречишкине Новоайдарського району;
  • вирішення проблеми роздільного збору та вивозу сміття;
  • підвищення якості доріг;
  • вирішення проблеми зайнятості населення;
  • популяризація здорового способу життя через створення зеленої зони для громадського відпочинку на річці Айдар;
  • облаштування зупинок шкільних автобусів як запоруки безпеки школярів;
  • покращення роботи бібліотеки в с. Бахмутівка Новоайдарського району.

Зазначені проектні ідеї потребують доопрацювання ініціаторами разом з експертами АСР з організацією окремих адвокасі кампаній щодо їх визнання громадою, як пріоритетних, пошуку фінансування проектів та їх впровадження.

За підсумками тренінгових та консультаційних заходів також розроблено проект Концепції комплексної безпеки Новоайдарського району, що має стати основою для опрацювання пріоритетів розвитку громади на найближчі роки. Наразі проект документу направлений на розгляд керівництву райдержадміністрації.

Нагадуємо, що декілька років тому експерти АСР були залучені до розробки Стратегії сталого розвитку Новоайдарського району, що дозволило в минулому організувати роботу по проведенню досліджень проблем у громаді, впорядкувати плани розвитку та консолідувати зусилля по розробці проектів та програм щодо впровадження пріоритетів Стратегії. Станом на сьогодні, ти враховуючі ситуацію на Сході нашої Держави, документ застарів та повинен враховувати питання безпеки, соціальної єдності та примирення. Тепер ці категорії є і пріоритетами міжнародних організацій, зокрема ПРООН, для підтримки громад Сходу України. Запропонована Концепція комплексної безпеки, як мінімум має право стати  основою для актуалізації Стратегії розвитку району та інших програмних документів.

 

 

Яндекс.Метрика