Переглядів: 810

Громадськість на сторожі ProZorroсті

2018 02 02 02Громадські діячі і журналісти Сєвєродонецька навчався за допомогою електронних інструментів дізнаватися, як і на що витрачається міського бюджету. 23 січня в City HUB за підтримки ГО «Луганський прес-клуб» пройшов тренінг-практикум для журналістів і громадських діячів «На варті ProZorroсті, або як по-новому знаходити  #зраду в держзакупівлі?»

Участь у тренінгу взяли і представники ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» -  Павло Пригородов, експерт, координатор проектів та Ірина Михальова, юрисконсульт організації.

Куратор впровадження Системи електронних державних закупівель ProZorro в Дніпропетровській області Денис Селін і експерт по ProZorro ГО «Платформа Громадський контроль» Денис Баранець розібрали з учасниками кейси своїх гучних розслідувань по Prozorro, зокрема, як мер Добропілля закрив очі на «розпил» в тендерах на 36 млн. грн. Також розповіли про найбільш поширених схемах в тендерах та як реагувати на махінації в них, і поділилися новими важелями впливу на місцевих порушників.

У ході тренінгу-практикуму учасники розібралися, як виявляти махінації в держзакупівлі за допомогою модуля аналітики Bi.ProZorro.org

і освоїли електронні інструменти в допомогу журналісту і громадському діячу: DoZorro, Clarity ProJect, YouControl і ін.

Учасники активно дискутували і обговорювали, як запобігти нецільовому використанню міського бюджету.

 

 

Яндекс.Метрика