×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/openjH/open.lg.ua/images/News/2018/02/2018-02-02/02
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/News/2018/02/2018-02-02/02
Переглядів: 1251

Як звичайній людині впливати на владу

2018 02 02 0830 січня у місті Сєвєродонецьк відбувся семінар «Як звичайній людині впливати на владу» для активістів, журналістів та всіх, хто цікавиться прозорістю, організований Тransparency International. У рамках семінару 25 представників громадськості отримали теоретичні знання та практичні інструменти, за допомогою яких можна впливати на органи місцевого самоврядування та підвищувати прозорість рідного міста.

Взяли участь у семінарі й експерти Громадської організації «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», які наразі займаються моніторингом прозорості реалізації Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) на об’єктах Луганської області та, зокрема, міста Сєвєродонецька.

Тренер семінару Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти разом з учасниками зосередились на тому, як займатися моніторингом бюджету та контролювати роботу комунальних підприємств.

Під час семінару було розглянуто наступні теми:

  • Практичні інструменти контролю за бюджетом громади та участі в бюджетному процесі, кращі практики публічності в бюджетуванні;
  • Реформа управління та контроль за діяльністю комунальних підприємств.

Також учасники разом з тренером виконали дві практичні вправи, попрацювавши над визначенням практик для залучення громадян до бюджетного процесу в м. Сєвєродонецьк та визначенням механізмів реформи управління комунальними підприємствами в місті.

Треба зазначити, що у рейтингу прозорості 100 міст України Сєвєродонецьк посідає лише 73 місце (https://transparentcities.in.ua/city/sevjerodonetsk/). Місто отримало тільки 22,46 бали зі 100. Найвищі бали місто набрало у сфері Інформації про роботу органів місцевої влади – 4,4 бали, а також у сфері Бюджетування та контрактів, отримавши 4,83 бали. Утім, у чотирьох сферах місто отримало 0 балів. Зокрема, найнепрозорішими є житлова, освітня сфера, сфера соціальних послуг, житлової політики та сфера кадрових питань.

Сьогодні в Україні відбувається децентралізація, місцева влада отримує більше повноважень, а місцеві бюджети стають більш незалежними. Тому важливо створити та розвинути такі механізми моніторингу та громадського контролю, які будуть попереджати корупцію на регіональному рівні.

{gallery}News/2018/02/2018-02-02/02:::0:0{/gallery}

 

 

Яндекс.Метрика