• Головна
  • Новини
  • Координаційна рада має стати публічним майданчиком для вирішення в форматі діалогу складних питань щодо реалізації Надзвичайної кредитної програми
×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/openjH/open.lg.ua/images/News/2018/03/2018-03-27
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/News/2018/03/2018-03-27
Переглядів: 1276

Координаційна рада має стати публічним майданчиком для вирішення в форматі діалогу складних питань щодо реалізації Надзвичайної кредитної програми

2018 03 27 0326 березня 2018 року в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася прес-конференція «Надзвичайна Кредитна Програма для відновлення України. Сєвєродонецький досвід».

В якості спікерів виступили експерти ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» Павло Пригородов та Артем Беднарський. Вибір спікерів був обумовлений тим, що ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» втілює проект «Пілотування плану соціального менеджменту і плану залучення зацікавлених сторін на об'єктах Надзвичайної кредитної програми Європейського інвестиційного банку Луганської області та зокрема м. Сєвєродонецьк» за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Спікери розповіли про деталі впровадження в Сєвєродонецьку Надзвичайної кредитної програми. Зокрема було повідомлено, що заплановані для використання кошти будуть витрачені на реконструкцію десяти об'єктів інфраструктури. Це адміністративні будівлі по бульвару Дружби народів, 32 і 32-а; система внутрішнього освітлення СЗШ №20, капремонт ДНЗ №25 (енергосанація), будівництво пелетних котелень для наступних об’єктів: колегіум, СЗШ № 18, ДЮСШ - 1, шкірно-венерологічне відділення КДПВ № 1 міської багатопрофільної лікарні, міський Палац культури та міська багатопрофільна лікарня.

На жаль відмічалося, що перелік зазначених об’єктів був затверджений ще в 2015 році. Зараз вже 2018 рік і за три роки, що минули, відбулося багато змін – змінилися ціни на матеріали, виросла заробітна плата та навіть була втрачена актуальність окремих проектів. На це скаржилися під час проведення прес-конференції потенційні підрядники. Також висловлювались претензії щодо коректності тендерних умов, які виставлені в системі електронних закупівель Прозорро. Представники громадськості скаржилися, що робочі проекти, на основі яких складалися тендерні умови, виконані на досить низькому рівні – в них переплутані технічні дані, вказані невірні адреси, невраховані особливості оточуючої забудови. Одна з учасниць прес-конференції керівниця будівельної компанії Валентина Агафонова поставила під сумнів екологічну безпечність запланованих проектів. Наприклад, одна з пелетних котелень має бути побудована в школі № 18. Школа знаходиться в оточені переважно дев’ятиповерхових будівель, висота яких становить 27 метрів. Проте проектом передбачено встановлення труби для пелетної котельні висотою 15 метрів. І відповідно дим з труби буде потрапляти у вікна житлових будинків. Ще один представник будівельної галузі Сергій Поркуян зазначив, що, на його погляд, включення до переліку об’єктів реконструкції будівлі міської ради (бульвар Дружби Народів, 32) не є доцільним та таким, що відповідає принципам соціальної справедливості.

На заході також були присутні представники структурних підрозділів виконачого комітету Сєвєродонецької міської ради Наталія Колєснік – директорка департаменту економічного розвитку та Андрій Ларін - заступник начальника відділу капітального будівництва. Чиновники пояснювали негаразди, що відбуваються досить складними узгоджувальними процедурами в рамках співпраці з Надзвичайною кредитною програмою Європейського інвестиційного банку. Наприклад, на вирішення питання щодо звільнення вартості проектів від податку на додану вартість довелося витратити більше року часу і чимало зусиль.

Також в якості спікеру був залучений координатор кризового медіа-центра «Сіверський Донець» Сергій П'ятниця, який зазначив, що потрібно удосконалювати систему координації на місцевому рівні процесів, що відбуваються в рамках реалізації Кредитної програми. Оскільки часто громадськість дізнається про процедури, що відбулися вже в той період, коли реальний вплив на прийняття рішень унеможливлений. Про неефективну, на його погляд, комунікацію висловився ще один з представників громадськості – керівник ГО «Свої люди» Володимир Дерев’янко.

Прес-конференція проходила в досить бурхливому форматі, що свідчить про те, що в місті є досить багато зацікавлених людей, яким небайдужа доля відновлення Сєвєродонецька.

І в котре гостро постало питання необхідності створення громадської координаційної ради, яка має стати платформою для обговорення наявних викликів. Основними завданнями Координаційної ради мають бути: зовнішня комунікація, консультації та інші заходи із залучення зацікавлених сторін; врегулювання скарг та претензій; спільний моніторинг впровадження субпроектів. Експерт ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» Павло Пригородов зазначив: «Вкрай потрібно в найближчий час створювати координаційну раду, яка має стати публічним майданчиком для вирішення в форматі діалогу складних питань щодо реалізації Надзвичайної кредитної програми».

До речі, проект положення про громадську координаційну раду сприяння реалізації НКП для відновлення України вже підготований експертами ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону». Він очікує на розгляд виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради. Директорка департаменту економічного розвитку Наталія Колєснік зазначила, що у членів виконавчого комітету є низка заувежень щодо змісту положення. Автори положення, в свою чергу, запевнели, що вони готові розглянути наявні зауваження та врахувати їх в оновленій редакції проекту Положення.

Тож, головний висновок прес-конференції – лише спільними зусиллями всіх зацікавлених сторін ми зможемо досягти ефективності впровадження Надзвичайної Кредитної Програми в місті Сєвєродонецьку.

{gallery}News/2018/03/2018-03-27:::0:0{/gallery}

 

 

Яндекс.Метрика