×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/openjH/open.lg.ua/images/News/2018/04/2018-04-18
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/News/2018/04/2018-04-18
Переглядів: 1354

Через дебати молоді та Індекс SCORE - якісний вплив на підвищення рівня згуртованості в громадах та побудови кращого майбутнього

2018 04 18 03Представники ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» (АСР) разом із представниками ГО «Донецький дебатнийцентр», ГО «Фундація Простір», Луганським агентством регіонального розвитку (АРР), представниками департаментів освіти та науки, зовнішних зносин та зовнішньо-екнономічної діяльності Луганської обласної державної адміністрації,  Програми відновлення та розбудови миру ПРООН прийняли участь в якості суддів Школи Дебатів та її підсумкового дебатного турніру.

Публічні дебати відбулись 13-15 квітня 2018 року в м. Сєверодонецьк на базі СНУ імені Володимира Даля за в них взяли участь 80 школярів загальнооствітних шкіл та студентів вищих навчальних закладів разом зі своїми вчителями та наставниками з Донецької та Луганської областей.

Метою дебатів було підвищити рівень обізнаності школярів загальноосвітніх шкіл та студентів вищих навчальних закладів Донецької та Луганської області з питань індекту SCORE, а також  підвищити рівень толерантності, взаємоповаги один до одного.

Чому для обговорення такої важливої теми було обрано саме дебати? Бо дебати є іноваційною та дуже цікавою формою роботи для дітей. Вони розвивають критичне мислення, аргументацію, навички публічного виступу, вони вчать дітей самостійно досліджувати тему, шукати інформацію та відстоювати свою точку зору. Дехто може сказати, що краще налагоджувати діалоги ніж дебатувати, але це будуть тільки ті, хто не знає, що головним принципом дебатів є взаємоповага до опонентів, саме те чого нам не вистачає для будування діалогів в повсякденному житті. І діти дуже вміло використали цей принцип при обговорення різноманітних питань зі своїми опонентами. А також дуже класно, що діти змогли відчути саме в роді уряду або опозиції, як передбачає формат дебатів. Та презентувати свої кейси, плани дій, щодо вирішення, подолання різноманітних проблем та викликів.

Перший день заходу було присвячено знайомству учасників, побудові командного духу, задля ефективної роботи під час самих дебатів.

В другий день пройшла відкрита дискусія з представниками Програми відновлення та розбудови миру ПРООН, вечірня екскурсія в сєвєродонецький офіс ПРООН, під час якою діти дізналися більше про ООН, навіщо та коли вона була створена, які виклики стоять перед сучасними поколіннями.

В цей же день - чотири відбіркових раунди та обговорення молоддю таких тем, як:

  • «Цей уряд підвищить рівень соціальної згуртованості»,
  • «Цей уряд виховає толерантну молодь»,
  • «Цей уряд сформує культуру миру»,
  • «Цей уряд підготує “амбасадорів миру».

У відбіркових раундах взяли участь 24 команди, и тільки 8 з них пройшли до підфіналу, де обговорили тему “Цей уряд побудує міжкультурні діалоги». До фіналу було одрано 4 найкращі команди, які запропонували свої плани дій за темою «Цей уряд побудує мости».

Серед найцікавішіх планів дій, що були напропоновані учасниками, було: необхідність постійних освітних програм з питань міжкультурного спілкування, поваги до етнічних та культурних різноманітностей, прав людини, нагагодження діалогів. Було запропоновано підготувати в Донецькій та Луганській областях «амбасадорів миру», які б стали послами «миру», захисту прав людини та головних європейських цінностей, що би сприяло подальшому розвитку регіонів.

Перемогу здобула команда з Краматорської ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 з профільним навчанням у складі Баглай Дар 'я та Колотюк Ксенія, яку підготувала Гочошвілі Інна Олександрівна.

Всі учасники отримали сертифікти про участь в публічних дебатах та сюрпризи у вигляді чашок з емблемою ПРООН. На урочистій церемонії, переможці були відзначені – презентаційними наборами для нотування нових ідей, фірмовими кружками, подяками та сертифікатами, а також почесно отримали «Кубок публічних дебатів за підтримки Програми розвику ООН».

Серед відгуків учасників:

“Мені дуже сподобалось познайомитися з такою кількість дітей з нашого регіону, які настільки розумні, талановиті та мають власну позицію. З деякими я познайомилась та буду спілкуватися”; “Мені сподобалося організація, атмосфера,  можливість конструктивного діалогу та смачна смачна їжа J”, “Такі заходи це саме те, що наразі потрібно країні, нам дуже сподобалося стати частиною його, вже чекаємо на подібні заходи для молоді”.

Ця ініціатива була частиною “Школи публічних дебатів”, що складалась з 2-х модулів:

  • триденного тренінгу “Публічні виступи та дебатна майстерність. Індекс SCORE та організація публічних дебатів щодо його результатів” (що проходив для 20 осіб у лютому 2018 року у форматі тренінгу для тренерів)
  • та публічних дебатів "Індекс SCORE та його вплив на підвищення рівня згуртованості та соціальної єдності в громадах",

що  були профінансовані в рамках Програми відновлення та розбудови миру Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України»,  який реалізується ПРООН в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації, Уряду Швеції за організаційної підтримки в ГО “Донецький дебатний центр”.

{gallery}News/2018/04/2018-04-18:::0:0{/gallery}

 

 

Яндекс.Метрика