Переглядів: 438

Відбувся тренінг на тему «Бізнес-планування. Підходи до фінансування» для представників бізнесу

28 листопада 2015 року відбувся тренінг на тему «Бізнес-планування. Підходи до фінансування» для представників бізнесу області в рамках проекту «Створення інфраструктури сталого територіального та економічного розвитку в Луганській області», що реалізується громадською організацією «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», за фінансової підтримки Уряду Японії та Програми розвитку ООН в Україні (в межах Проекту «Економічне і соціальне відновлення Донбасу»). Захід відкрила засновник громадської організації «АСР» та координатор проекту СВА ПРООН в Луганській області Ганна Борова та побажала учасникам тренінгу отримати нові знання та навички в підготовці проектів для подальшого втілення своїх ідей.

Залучений бізнес-тренер Агентства, Назім Мамедов, протягом дня провів навчання для представників бізнесу області щодо розробки проектів та особливостей їх реалізації за участі міжнародних фінансових організацій, умов кредитування, відсоткових ставок, умов повернення кредиту.

Серед учасників тренінгу були представники ПАТ «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот», провідного підприємства хімічної промисловості України ТОВ НВП «Зоря», сільськогосподарських фермерських господарств та підприємств, які працюють у сфері енергозбереження тощо.

Учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з критеріями отримання фінансування, секторами, які фінансує ЄБРР (агропромисловий комплекс; енергоефективність; фінансові установи; обробна промисловість; муніципальна та екологічна інфраструктура; природні ресурси; енергетика; нерухомість і туризм; малі та середні підприємства; зв'язок, інформаційні технології та ЗМІ і транспорт).

Експерт АСР зазначив, що ЄБРР розробляє кожен проект з урахуванням потреб клієнта та специфіки країни, регіону або галузі, в якій планується його реалізація. Як правило, ЄБРР фінансує до 35% загальної вартості проекту, якщо він реалізується "з нуля", або 35% у разі довгострокової капіталізації проектної компанії. Розповів, які можуть бути види фінансування ЄБРР: кредити; гарантії; вкладення в акціонерний капітал. При цьому ЄБРР може здійснювати вкладення в діапазоні від 2 млн. до 100 млн. євро в акції підприємств промисловості, інфраструктури та фінансового сектора, якщо є перспектива отримання достатнього прибутку від таких інвестицій.

Особливу увагу присутніх, пан Мамедов звернув на галузі, які ЄБРР не фінансує та детально розповів, що проектний цикл ЄБРР включає в себе: розгляд концепції проекту; остаточний розгляд; розгляд на Раді директорів; підписання; вибірка коштів за кредитом; погашення кредиту; продаж частки в капіталі; остаточний термін повернення кредиту та завершення.Семінар та додаткові приватні консультації пройшли в дружній, діловій та конструктивній формі. Учасники заходу висловили слова вдячності організаторам і сподівання на подальше співробітництво та супровід їх проектів.

Прес-служба АСР

 

 

Яндекс.Метрика
Индекс цитирования