• Головна
 • Публікації
 • Звіт щодо впровадження інструменту самооцінки сталого місцевого розвитку в процес стратегічного панування на рівні району
Переглядів: 2838

Аналітичний звіт за результатами громадського моніторингу забудови міста

Звіт за результатами громадського моніторингу дій органів державної влади та місцевого самоврядування щодо існуючої практики виділення земель під забудову

Проект "Запровадження прозорих та вільних від корупції процедур забудови" виконувався національною коаліцією громадських організацій з п'яти міст України. Ці організації за єдиною, спільно узгодженою методологією, досліджували проблемні питання, що створюють можливості для розвитку корупційних проявів.

В місті Луганську моніторинг здійснювала громадська організація "Агентство стійкого розвитку Луганського регіону". Експертами АСР за період вересень – листопад 2008 року було проведено велику роботу щодо встановлення дійсного стану речей в містобудівній сфері. За результатами моніторингу були підготовлені та впровадженні рекомендації щодо громадського впливу на вирішення досліджених проблем та зменшення рівня корупції в сфері забудови. Цей звіт містить головні висновки щодо питань громадського моніторингу в місті Луганську.

Завантажити документ PDF (4,5Mb) 

Громадський моніторинг проводився із метою створення інформаційного підґрунтя для організації та проведення кампаній громадського представництва, спрямованих на зменшення корупції під час здійснення забудови міст України та забезпечення прав і законних інтересів мешканців обраних міст.

Завдання моніторингу полягали у зборі, узагальнені та проведенні аналізу інформації про:

 • наявність містобудівної документації у населених пунктах;
 • процедури розробки містобудівної документації;
 • дотримання громадських інтересів під час містобудівної діяльності;
 • дотримання приватних інтересів під час містобудівної діяльності;
 • забезпечення органами державної влади та місцевого самоврядування пасивного доступу до інформації про містобудівну діяльність;
 • забезпечення органами державної влади та місцевого самоврядування доступу до інформації;
 • реагування прокуратури на порушення містобудівної діяльності.

На завершальному етапі аналізу кожна організація Коаліції повинна була спростити або підтвердити для обраної території наступні гіпотези:

Гіпотеза 1. Містобудівна документація наявна в населених пунктах.

Гіпотеза 2. Містобудівну документацію було розроблено згідно з вимогами ст. 18 чинного Закону України «Про планування і забудову територій» (до вступу в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16 вересня 2008 року № 509-VI)

Гіпотеза 3. Мешканці населених пунктів отримують через ЗМІ інформацію від усіх зацікавлених сторін у сфері виділення та використання земельних ділянок під забудову.

Гіпотеза 4. "Четверта влада" (ЗМІ) здатна стояти на сторожі інтересів громадськості у сфері містобудування та земельних відносин

Гіпотеза 5. Відсутні факти порушення громадських інтересів під час здійснення містобудівної діяльності.

Гіпотеза 6. Відсутні факти порушення приватних інтересів під час здійснення містобудівної діяльності.

Гіпотеза 7. Органи місцевого самоврядування розміщують на сайтах рішення, що стосуються містобудівної діяльності

Гіпотеза 8. Органи місцевого самоврядування та депутати надають вчасні відповіді на запити/звернення громадян щодо містобудівної діяльності.

Гіпотеза 9. Органи місцевого самоврядування та депутати надають повні відповіді на запити та звернення громадян щодо містобудівної діяльності.

Гіпотеза 10. Органи державної влади надають вчасні відповіді на запити/звернення громадян щодо містобудівної діяльності.

Гіпотеза 11. Органи державної влади надають повні відповіді на запити та звернення громадян щодо містобудівної діяльності.

Гіпотеза 12. Органи прокуратури вживають заходи прокурорського реагування на порушення містобудівного законодавства.

Детальніше про результати моніторингу читайте у звіті.

Над підготовкою звіту працювали:

 • Олексій Кубарь – керівник проекту, експерт АСР з питань моніторингу
 • Ганна Борова – експерт АСР з питань регуляторної політики та дозвільної системи
 • Сергій Радченко – юрисконсульт АСР
 • Валентина Шароватова – експерт АСР з питань досліджень та соціології

Проект "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна" виконується завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацію Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI)

 

 

Яндекс.Метрика