• Головна
  • Статті
  • Економічний розвиток Луганського регіону: формування нових підходів та пріоритетів
Переглядів: 3316

Європейська інтеграція в Україні

Ukraine and EuropeЄвропейська інтеграція в Україні викликає неабиякий інтерес та позитивне ставлення. Мешканці Луганської області поділяють цю зацікавленість, а певна локальна критичність поглядів дає змогу детально проаналізувати всі «за» та «проти» європейського вибору України, щоб у майбутньому виробити одну спільну позицію, орієнтовану на державний розвиток. Всебічному баченню європейських процесів сприяє і сама європейська спільнота, відкриваючи свою інформаційні, бізнесові, наукові та громадські кордони для країн, які йдуть шляхом євро інтеграції.Цю ж мету зближення Європи та України має “Європейська програма” Міжнародного Фонду Відродження, яка окрім інших ініціатив активно сприяє створенню Центрів Європейської Інформації в різних регіонах України. І ось настала черга Луганської області приєднатись до загального європейського інформаційного простору.

Центр Європейської Інформації у м. Луганськ офіційно відкрито 23 грудня 2008 року у Луганські обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Горького. Ключова ідея діяльності Центру - це сприяння налагодженню професійного та життєвого діалогу між науковими, молодіжними та експертними співтовариствами на регіональному, національному та міжнародному рівнях. В центрі зосереджено літературу із загального фонду бібліотеки про Європейський Союз та євро інтеграцію. Загальнодоступною для користувачів є електронна база даних Центру щодо історії заснування та інститутів Європейського Союзу, молодіжних програм та стипендій, європейських інформаційних порталів,міжнародних проектів та донорських організацій, правової бази ЄС та аналітичних видань щодо європейської проблематики. До послуг відвідувачів Центру є три комп’ютери для роботи з електронними джерелами інформації.

Ініціаторами створення Центру Європейської Інформації стали Луганська ОУНБ ім. М.Горького та Агентство Стійкого Розвитку Луганського регіону, які, при підтримці “Європейської програми” Міжнародного Фонду Відродження та Луганської обласної державної адміністрації, об’єднали зусилля для того, щоб зробити діяльність Центру максимально наближеною для потреб відвідувачів.

Ідея створення Центру була покликана бажанням засновників максимально інтегрувати мешканців Луганської області, які не байдужі європейським цінностям та баченню, до загальноєвропейського інформаційного простору. Усі зацікавлені особи можуть користуватися послугами Центру Європейської Інформації, а саме: 

  • Фахівці Центру збирають, обробляють, зберігають, забезпечують відкритий доступ усім зацікавленим особам до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів щодо: функціонування інституцій Європейського Союзу та інших європейських організацій, економіки, політики, освітніх та культурних процесів в країнах Європи, можливостей навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах ЄС, політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та багатьох інших питань. 
  • Наш Центр має спеціалізовану літературу, комп’ютери з доступом до Інтернет, консультантів, які допомагають відвідувачам у пошуку інформації.
  • На базі Центру регулярно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України: прес-конференції, круглі столи, лекції, семінари, тренінги, дискусії, пізнавально-розважальні заходи для молоді, тематичні виставки тощо.
Яндекс.Метрика